32 Niedziela zwykła / C

6 listopada 2016

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie wspominkowej. Różaniec za zmarłych i wypominki będą  jeszcze: dziś po Mszy popołudniowej; oraz w poniedziałek i wtorek. Przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
  2. Ksiądz Dominik zaprasza dziś tj. 6 listopada 2016 r. na Koncert przygotowany z okazji Dnia Papieskiego, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gaci. Więcej informacji w na plakacie.
  3. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny.
  4. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy będzie mógł osobiście i we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Owocność naszego włączenia się w Jubileuszowy Akt zależy od wcześniejszego przygotowania swego wnętrza i zaangażowania, od obudzenia naszej wiary.
  5. Dlatego trzeba, byśmy podjęli trud duchowego przygotowania. Nie można bowiem sprowadzić Jubileuszowego Aktu tylko do wypowiedzenia formuły słownej. Trzeba treść Aktu poznać, w sercu rozważyć i przyjąć. By dobrze zaowocował w naszym życiu, należy zadbać o stan łaski uświęcającej, a więc o serce czyste, pojednane z Bogiem i z bliźnimi. Proklamację Jubileuszowego Aktu poprzedzi nowenna, odmawiana w naszych świątyniach, klasztorach i seminariach. Wspomnianą nowennę rozpoczynamy 11. XI. 2016 r. i do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszam.
  6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 12. XI. 2016 r. o godz.: 900 dyżur podejmą:Świątek Anna, Bęben Marcin, Balawejder Adam, Kudła Zofia, Żelazko Elżbieta.
  7. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej, wpłynęły ofiary: R3 = 590,00zł; Gać Nr 110 (drugi raz) = 100,00zł + 200,00 Dolarów Kanadyjskich; Wanda i Ryszard Fołta oraz Miara Janina Gać Nr 300A = 300,00zł; Maria i Stanisław Bałacki Gać Nr 283 = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.