33 Niedziela zwykła / C

13 listopada 2016

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 19. XI. 2016 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Machniak Józefa, Homa Beata, Olech Renata, Machniak Mariola, Dziedzic Zofia.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej, wpłynęły ofiary: Eugenia Cużytek Gać Nr. 39 = 200,00zł;
    „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Jednym z elementów przygotowania do uroczystości intronizacji jest nowenna, która rozpoczęliśmy dnia 11 listopada. Zapraszam do udziału w tej  modlitwie Kościoła – Nowennie.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę uroczystość, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy będzie mógł we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Owocność naszego włączenia się w ten Akt zależy od wcześniejszego przygotowania swego wnętrza i od obudzenia naszej wiary. Zachęcam, aby treść Aktu poznać, w sercu rozważyć i przyjąć. By zaś dobrze zaowocował w naszym życiu, należy zadbać o stan łaski uświęcającej, a więc o serce czyste, pojednane z Bogiem i z bliźnimi. Konieczny jest też wysiłek ożywienia osobistej więzi z Jezusem, by mógł działać i zaprowadzać Swe Królestwo w poszczególnych wymiarach naszego życia.
  5. „Zasadniczym celem dokonania aktu jest uznanie z wiarą panowania Jezusa, poddanie i zawierzenie Mu życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszelkich jego wymiarach i kształtowanie go według Bożego prawa. Jesteśmy bowiem świadkami wielorakiego pozostawiania Boga na marginesie życia, czy wręcz odchodzenia od Boga. W naszym życiu ma nieraz miejsce swego rodzaju detronizacja Jezusa, pozbawianie Go należnego Mu miejsca i czci, możliwości wpływu na nasze życie i postępowanie.
  6. Dnia 20. XI. 2016 r. będzie okazja, aby nabyć kalendarz misyjny. Sugerowana i minimalna kwota za ten kalendarz to 10 zł. Zebrane w ten sposób ofiary będą przekazane na
    misje w Madagaskarze o których będzie opowiadać siostra Krystyna.