3 Adwentowa 2016

11 grudnia 2016

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia,  wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to      właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem      Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.
    W naszym parafialnym kościele  spowiedź w najbliższą sobotę tj. 17 grudnia od      godz. 900 – 1200  (przerwa w spowiedzi od 1030– 1100).
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów      z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się! Pan jest blisko”.      Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe      szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez      papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia,      pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie      w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego      opłatka i płonącej świecy Caritasu. Swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens      tajemnicy Bożego wcielenia.
  4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na      kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 17. XII. 2016 r. o godz.: 1200      dyżur podejmą: Jakielaszek Krystyna, Olbrycht Halina, Wyczarska Marta,      Jędrejko Beata, Cyran Anna, Jakielaszek Władysława, Kwolczak Anna.
  5. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie      polichromii w Nawie Głównej, wpłynęły ofiary:  Składka całoroczna Gać Nr 267 = 120,00zł;      Sochaccy Gać Nr. 563 = (skł. całoroczna za 2016 r.) = 120,00zł; Kudowie      Gać Nr 290 = 200,00zł; Gać Nr 222 = 200,00zł; Gać Nr 335 A = 200,00zł;  ; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.