ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - A / 2017

8 stycznia 2017

1.      Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem.
  2.      W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, proszę o składkę na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Z ewentualnej nadwyżki będzie na zapłatę za ogrzewanie gazem – tylko wspomnę że miesiącu grudniu zapłacono za ogrzewanie w kościele = 1255,00 zł;