4 Niedziela Zwykła - A / 2017

29 stycznia 2017

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 04. II. 2017 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Piórkowska Wiesława, Jędrejko Agata, Szpytma Zofia, Wielgosz Danuta, Brożbar Anna.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: całoroczna za 2017 r.: Gać Nr 110 Raźni = 120,00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. W poniedziałek, 30 stycznia, w liturgii wspominamy błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza. Z tej też racji zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo ku uczczenia błogosławionego. Tego dnia młodzież gimnazjalna weźmie udział w ramach comiesięcznej katechezy za miesiąc styczeń i luty.
  5. W najbliższy czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego – nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte w naszym      kościele będą sprawowane o godz.: 730, 1700. W tym dniu, już po raz 21, będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary na tacę będą przeznaczona na potrzeby zakonów      kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.

Z okazji dnia życia konsekrowanego
                        naszym Siostrom Zakonnym,
                        życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
                        Niech Ten, któremu poświęciły swe życie –
                        prowadzi Siostry drogą świętości!

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Podczas tzw. Godziny Świętej (1600 - 1700) prosić będziemy o nowe i święte powołania. W piątek – do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u seniorów i chorych. Natomiast po południu wypełnijmy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz.: 1500, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej. Tuż przed 1700 zakończenie adoracji litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie Msza Święta o Bożym Sercu. W sobotę uczcijmy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynemu sercu naszą codzienność. Nabożeństwo po Mszy Świętej.