1 Niedziela Wielkiego Postu - A / 2017

5 marca 2017

1. Na progu Wielkiego Postu warto przytoczyć słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o      łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów      braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.
  2. Do licznego udziału w nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: w piątki w naszym kościele o godz. 1630 nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 1500 –  gorzkie żale. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata.
  5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes.
  6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
         Kuźniar Patrycja Kinga, c. Wiesława i Bożeny Bącal, stanu wolnego, zam. – Gać         i        Kluz Piotr, s. Kazimierza i Teresy Flejszar, stanu wolnego, zam. – Markowa. Zapowiedź 2.
         Tomasz Waldemar Machniak s. Waldemara i Marii Kisiel, stanu wolnego, zam. – Gać   i        Katarzyna Dąbska c. Tadeusza i Haliny Ćwik, stanu wolnego, zam. – Łowce. Zapowiedź 2
  7. „Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 011. III. 2017 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Szpytman Barbara, Stańko Genowefa, Bącal Urszula, Bemben Grażyna, Zając Anna.