2 Niedziela Wielkiego Postu - A / 2017

12 marca 2017

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 1630 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 1500 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami i ofiarami do puszek przed      kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
     Kuźniar Patrycja Kinga, c. Wiesława i Bożeny Bącal, stanu wolnego, zamieszkała – Gać         i        Kluz Piotr, s. Kazimierza i Teresy Flejszar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa. Zapowiedź 3.
     Tomasz Waldemar Machniak s. Waldemara i Marii Kisiel, stanu wolnego, zamieszkały – Gać   i Katarzyna Dąbska c. Tadeusza i Haliny Ćwik, stanu wolnego, zamieszkała – Łowce. Zapowiedź 2

4. „Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 18. III. 2017 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Szlęk Grażyna, Bącal Krystyna, Fołta Maria, Kmiotek Teresa, Polak Stanisław, Sochacka Helena.

5. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii – bezimienna = 100,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”. Dar na „Radio Maryja i Telewizję Trwam” = 2 x 100,00 zł;

6. Zwyczajowo w Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zwracam się z prośbą, aby każdy miał swój udział, chociaż symboliczny, w wystroju Grobu Pańskiego i kościoła podczas Świąt Wielkanocnych.

7.    Dorocznym zwyczajem w zakrystii są rozprowadzane wielkanocne baranki i paschaliki z logo Caritas, które niech będą symbolem naszej pomocy ludziom chorym. Sugerowana ofiara = 10,00zł.

8. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

9. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona 25 marca. W tym dniu w wielu kościołach można włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Wyrażana jest ona osobistą modlitwą osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga. Modlitwa za to dziecko trwa 9 miesięcy i kończy się zwyczajowo 25 grudnia, w Boże      Narodzenie (9 miesięcy od 25 marca). Można ją ponawiać wielokrotnie, ratując następne dzieci. Duchową Adopcję rozpoczynamy od złożenia przyrzeczenia, które powinno być składane w sposób uroczysty w kościele. Warunkowo można składać przyrzeczenie adopcyjne również prywatnie, przed krzyżem lub obrazem świętym.