4 Niedziela Wielkiego Postu - A / 2017

26 marca 2017

1. Wielki Post, to kolejna okazja do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, a pomagają nam w tym praktyki pokutne, wielkopostne nabożeństwa i rekolekcje.

Rekolekcje w naszej parafii:

26. III. Niedziela:
730 – Msza z nauką ogólną. Po Mszy – nauka dla kobiet;
30 – Msza z nauką ogólną. Po Mszy – nauka dla mężczyzn;
00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz Msza św.;

27. III. Poniedziałek
800 – Msza Święta z nauką dla chorych i seniorów;
1100 – Msza Święta dla Zespołu Szkół w Gaci;
1700 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich;

28. III. Wtorek
800 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich;
1100 – Msza Święta dla Zespołu Szkół w Gaci;
1700 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich; Zakończenie rekolekcji z Uroczystym błogosławieństwem.

Spowiedź wielkopostna w sobotę 8 kwietnia

(przed niedzielą palmową)

w godz.: 1400 – 1700

(przerwa w spowiedzi godz.:  1530 - 1600)

1. W duchu wielkopostnej solidarności – nabywając baranka i składając ofiarę – wspomórzmy działalność Caritasu, który bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi.

2. „Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. o1. IV. 2017 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Szubart Edyta, Kowal Małgorzata, Gach Elżbieta, Ząbroń Agata, Dzień Stanisław.

3. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: R 2 = 1190zł; R 8 p. Wacław = 1070,00zł; Gać Nr 340 = 200,00zł;

„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie.

Po nabożeństwie – Katecheza dla bierzmowanych.

5. Siostry Zakonne proszą o ogłoszenie: W DNIU 02 KWIETNIA 2017 r., W NIEDZIELĘ ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ WIELKANOCNY, NA KTÓRYM BĘDZJE MOŻ.NA NABYĆ RÓŻNE OZDOBY ŚWIĄTECZNE. OTRZYMNE FUNDUSZE BĘDĄ PRZEZNACZONE NA CELE DOBROCZYNNE