5 Niedziela Wielkiego Postu - A / 2017

2 KWIETNIA2017

1. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

2. DZIŚ W NIEDZIELĘ ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ WIELKANOCNY, NA KTÓRYM BĘDZJE MOŻNA NABYĆ RÓŻNE OZDOBY ŚWIĄTECZNE. ZERANE FUNDUSZE PRZEZNACZONE NA CELE DOBROCZYNNE.

3. Zachęcam, aby skorzystać ze spowiedzi wielkopostnej, która w naszej parafii będzie:

sobota 8 kwietnia w godz.: 1400 – 1700
    (przerwa w spowiedzi godz.:  1530 - 1600)

4. Zachęcam do nabycia baranka i w ten sposób wspomóc działalność Caritasu, który bez rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi.

5. „Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 08. IV. 2017 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Dzień Wiesława, Rosół Władysława, Czechowicz Agnieszka, Drożak Grzegorz, Pelc Anna, Dzień Anna,  Długosz Aneta, Szpytma Kazimierz, Kruk Marta, Ryznar Zofia.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się;   Piotr Adam Curkowicz s. Janusza i Ewy Kochmańska, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i  Monika Zając c.+Jerzego i Małgorzaty Kilian, stanu wolnego, zamieszkała Gać.Zapowiedź 1. Pelc Adrian Wojciech s. Tadeusza i Elżbiety Ryznar, stanu wolnego, zamieszkały, Kosina i Piwoda Elżbieta c. Adama i Beaty Inglot, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 1.

7. W tym tygodniu we wtorek po Mszy nabożeństwo do św. Michała Archanioła – zapraszam czcicieli do udziału.. Ponadto: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

8. Przyszła niedziela, będzie już Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas  liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza