Poniedziałek Wielkanocny - A / 2017

17 kwietnia 2017

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę – tj. 22. IV. 2017 r. o godz.: 800 dyżur podejmą: Tuleja Marta, Grad Stanisław, Gradowski Andrzej, Szczepanik Ewa, Szlęk Katarzyna.

2. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne

3. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: składka całoroczna za 2017 r. – Gać Nr 519= 120,00 zł; Gać Nr 555 = 200,00 zł; Proszę nie czytać = 200,00 zł; Ponadto z przeznaczeniem na remont mechanizmu napędu dzwonów i na zakup zestawu mikrofonów: Andrzej i Marzena Duliban Gać Nr 200 = 500,00 zł; Józef i Maria Duliban Gać Nr 585 = 500,00 zł;

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się; Piotr Adam Curkowicz i Monika Zając – Zapowiedź 3. Pelc Adrian i Piwoda Elżbieta – Zapowiedź 3.

5. Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.