7 Niedziela Wielkanocy - A / 2017

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
28 maja 2017

1. W tym tygodniu rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Pierwszy czwartek – chwila adoracji Najświętszego Sakramentu (1700 – 1800), w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Natomiast po Mszy – nabożeństwa czerwcowe, z Litanię do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego uczestniczenia w tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy. Pierwszy piątek – przed południem odwiedzę z posługą sakramentalną chorych i seniorów a po południu godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. W pierwszą sobotę – rano od 900- 1000 spowiedź przed I Komunią. Po południu o 1800 Msza św. nabożeństwo czerwcowe i różańcowe tzw. pierwszosobotnie. Młodzież, niech pamięta o tzw.: „Kursie przedmałżeńskim” – czyli udziale w cyklu katechez.

2. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to już ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

3. Sakramentalnym związkiemmałżeńskim mają zamiar połączyć się: Sylwia Ewa Michałowska z d. Balawejder i Dawid Kamil Michałowski s. Wiesława i Wioletty. Zapowiedź 3.

Zuzanna Anna Socha z d. Zięba, c. Stanisława i Stanisławy, parafia Gać i Piotr Paweł Socha s. Bronisława i Marii, parafia Dobra – Czerce k. Sieniawy. Zapowiedź 2.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą Rodzice dzieci z klas II SP według ustalonego z siostrą porządku.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: Gać Nr 401  = (składka roczna) 120,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Dziś po nabożeństwie majowym czciciele serc PJ i MB zapraszają na spotkanie.