Zesłanie Ducha Świętego - A / 2017

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 4 czerwca 2017

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dla naszej parafii jest to dzień pierwszej Komunii. Składam serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W poniedziałek, 5 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Tegoż dnia Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce serdecznie zaprasza na odpust. Sumę odpustową w poniedziałek, 5 czerwca br. o godz. 11.30 odprawi bp Jerzy Mazur z Ełku. W tej wspólnej modlitwie będzie brać udział młodzież z naszego Zespołu Szkół, która uda się tam w pieszej pielgrzymce pod okiem opiekunów. Zapraszamy do udziału. Startujemy od kościoła w Ostrowie o godz.: 530.

4. Codziennie - po Mszy Świętej popołudniowej - zapraszam Dzieci I Komunijne w „bieli" oraz parafian do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych.

5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

6. Sakramentalnym związkiemmałżeńskim mają zamiar połączyć się: Zuzanna Anna Socha i Piotr Paweł Socha. Zapowiedź 3.

7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą Rodzice dzieci „rocznicowych”.

8. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: S. Służebniczki = 200,00zł; Gać Nr 220 = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.