11 Niedziela Zwykła - A / 2017

18 czerwca 2017

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa, ile chwil poświęciłem na cichą rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

2. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

3. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

5. Zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce: Niedziela, 25 czerwca 2017 r. W PROGRAMIE: 11.30– MSZA ŚWIĘTA – przewodniczy bp Stanisław Jamrozek 13.10 – Posiłek i atrakcje – dla wszystkich w obrębie sanktuarium 14.30 – Koncert zespołu „Pod Budą” 16.00 – Zakończenie

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: Janusz Gorzkowicz, Bronisława Jakielaszek, Małgorzata Drozd, Aleksandra Cwynar, Maria Szpytma.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: Gać Nr 106 = 200,00zł; Brożbar Zofia Gać Nr 132= 200,00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.