12 Niedziela Zwykła - A / 2017

25 czerwca 2017

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa ale pamiętajmy, że tylko Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego.

2. W środę świętujemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz.: 730   i 1800 . Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Chociaż tego dnia nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak Kościól gorąco zachęca do uczestniczenia w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia potrzebnych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego.

3. W sobotę po Mszy Św. Nabożeństwo pierwszosobotnie a potem katecheza

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: Maria Szpytma, Magdalena Baran, Marcin Drozd, Danuta Bożek, Barbara Bar.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: Stanisława i Józef Piątek = 200,00 zł; bezimienna = 200,00 zł; Gać Nr 377 = 100,00 zł;  z róży (proszę nie czytać) = 50,00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Kamil Piotr Solecki s. Lesława i Katarzyny, stanu wolnego, zamieszkały Sołonka (parafia Straszydle) i Paulina Beata Drozd c. Wojciecha i Małgorzaty, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 1.