22 Niedziela Zwykła - A / 2017

3 września 2017

1. Jutro zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wycho-wawców na Mszę Świętą o godz.: 830, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i umacniania wiary.

2. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

3. Tego dnia – pasterze polscy – zachęcają wiernych, aby w każdej parafii i rodzinie odbyła się Modlitwa Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten dokonali 6 czerwca 2017 roku polscy biskupi w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach a był on nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Jeszcze raz zachęcam, aby każdy z nas dokonał "Aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Maryji" czy to w sposób liturgiczny w kościele, czy też prywatnie w domu.

4. W Święto Narodzenia NMP, kustosze sanktuarium (michalici) zapraszają (dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców) na Zjazd Szkół do tronu Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 09. IX. godz.: 800 dyżur podejmą: Dzień Krzysztofa, Zgłobicka Anna, Sochacki Krzysztof, Polak Halina, Wyczarska Bogusława, Stańko Wiesław.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać = 200,00zł; Gać Nr 186 = 200,00zł; Marian i Beata Fołta Gać Nr 164 A = 200,00zł; Proszę nie czytać = 200,00zł + 120,00zł (roczna); Gać Nr 127 = 200,00zł; Szpytmowie Gać Nr 321 = 200,00zł; Gać Nr 227 A = 200,00zł; Gać Nr 146 = 200,00zł; Gać Nr 306 = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Hubert Jan Bartman, s. Zbigniewa i Bogumiły z d. Głąb, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i Weronika Anna Jakielaszek, c. Krzysztofa i Małgorzaty z d. Broda, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 2.