29 Niedziela Zwykła - A / 2017

22 października 2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne, oraz składając ofiarę za "Kalendarze Misyjne", które są do nabycia w przedsionku kościola u Siostry Zakonnej. Misyjne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić na różańcu w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 1700. Wyjątkiem będzie środa, gdyż Mszę Świętą odprawimy o 1530 a po niej różaniec.

Dziś, po Mszach Św. Harcerze z Przeworskiej Drużyny będą sprzedawać znicze w ramach akcji: "Kwesta na rzecz Drużyny".

2. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi.

3. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 28. X. godz.: 800 dyżur podejmą: Sas Marta, Łyszczarz Barbara, Duliban Maria, Kucha Tadeusz, Szlęk Wojciech.

4. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Marszał Gać Nr 44 = 100,00 zł; Szpiłyk Helena Gać Nr 116A = 200,00zł;   "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana. Po Mszy Św. popłudniowej na spotkanie zapraszają czcieciele Serc Matki Bożej i Pana Jezusa.