30 Niedziela Zwykła - A / 2017

29 października 2017

1. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 730, 1030. Po Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 1300, wraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszymy w procesji na cmentarz. Tam będziemy się modlić się za zmarłych. Nabożeństwo różańcowo-żałobne zakończymy błogosławieństwem na cmentarzu.

Tego dnia harcerze przeprowadzą kwestę przy bramie cmentarnej, na rzecz FUNDACJI POMOCY MŁODZIEŻY IM. ŚW. JANA PAWŁA II "WZRASTANIE". Fundacja ta dzialając na podkarpaciu zapewnia opiekę niemal 2 tysiącom osób: dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym, przewlekle chorym i bezdomnym. Prowadzi 12 placówek, m.in. ośrodki kolonijne, domy dla dzieci, świetlice dla trudnej młodzieży, warsztaty dla niepełnosprawnych, schronisko dla bezdomnych i zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy.

2. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. W naszym kościele, Msza Święta o godz.: 730 i o 1700 - a po niej nabożeństwo wypominkowe i modlitwa za zmarłych.

3. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Do chorych i seniorów udam się od godz.800. Po południu  od godz. 1500 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przepraszać będziemy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w tych dniach, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.

4. W pierwszą sobotę po wieczornej Eucharystii - nabożeństwo wypominkowe połączymy z nabożeństwem pierwszosobotnim.

5. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 04. XI. godz.: 900 dyżur podejmą: Dudek Bernarda, Markowicz Agata, Bondyra Krystyna, Bondyra Sylwia, Balawender Krystyna.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: R1 = 1000,00 zł; R3 = 550,00 zł; Markowa 19A = 200,00 zł; Gać Nr 127 = 120,00 zł (całoroczna); Gać Nr 323 = 200,00zł;   "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.