31 Niedziela Zwykła - A / 2017

5 listopada 2017

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność.

2. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 11. XI. godz.: 900 dyżur podejmą: Mierzwa Stanisław, Kordas Grażyna, Kordas Agnieszka, Mierzwa Józef, Mazurek Grażyna.

3. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Krysyna i Kazimierz Kud Gać Nr 290 = 200,00zł; Szlęk Aniela Gać Nr 238 = 200,00zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

4. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszym kościele tego dnia Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 1700 .

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Szybist Dawid Jan s. Tadeusz i Anny Porębna, stanu wolnego, zamieszkały Białobrzegi i Marszał Klaudia Magdalena, c. Janusza i Małgorzaty Ryznar, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 1.

Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach, pomiędzy tymi narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.