32 niedziela Zwykła - A / 2017

12 listopada 2017

1. 12 listopada po raz dziewiąty w Polsce obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona jest dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. - Instytuty monitorujące wolność religijną podają, że szacunkowo 45 mln chrześcijan zginęło w XX i XXI wieku tylko dlatego, że byli wyznawcami Chrystusa solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

2. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 18. XI. godz.: 900 dyżur podejmą: Ulman Maria, Kordas Anna, Wencel Mieczysława, Tomaszek Anna, Inglot Zofia, Sas Wanda, Kędziora Antoni, Rabuszko Anna, Rydz Zbigniew, Tonia Bożena. Wzmocniony skład, gdyż trzeba zgrabić liście na tym przykościelnym cmentarzu.

A tak wogóle – pomyśl, czy to aż tak trudno pojąć, zrozumieć "dałeś radę wynieść na cmentarz a nie dasz rady wziąść śmieci z cmentarza" i dołączyć je do domowych śmieci. Jakoś, w sąsiednich parafiach to się da. Pewno tam mieszkają "inni" ludzie.

3. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać = 200,00zł; Gać Nr 507 Drozd = 200,00zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

4. Sakramentalnym związkiemmałżeńskim mają zamiar połączyć się:Szybist Dawid Jan s. Tadeusza i Anny Porębna, stanu wolnego, zamieszkały Białobrzegi i Marszał Klaudia Magdalena, c. Janusza i Małgorzaty Ryznar, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 2.

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, pomiędzy tymi narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.