4 Niedziela zwykła - B / 2018

28 stycznia 2018

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

Dziś w naszej świątyni Koncert Orkiestry Dętej OSP Gać i akcja charytatywna - zbiórka środków finansowych na rzecz ciężko chorych dzieci z Parafii Gać. Dziś też Czcicielie serc Pana Jezusa i Matki Bożej zapraszają na spotkanie po wieczornej Mszy Świętej.

Dziś również Gminny Ośrodek Kultury w Gaci zaprasza o godz.: 1630na widowisko jasełkowe "DO SZOPY HEJ PASTERZE w wykonaniu Zespółu Ludowego "Sonina" z Soniny. Wolne datki na rzecz Zespołu.

2. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  Podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 1600 a potem podczas Mszy  będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradza-jącej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Do spowiedzi zachęcamy codziennie oraz prosimy nie odkładać na piątek.

4. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w pożądku niedzielnym. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

W święto Ofiarowania Pańskiego, tj. w piątek, 2 lutego 2018 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal.

5. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 1700.

6. Pani Wójt prosi o ogłoszenie: „Ponieważ w  tym roku  przypada 35 rocznica śmierci malarza i kronikarza naszej rodzimej historii  Pana Józefa Puchały ,dlatego warto  by było  ufundować pamiątkową płytę z napisem  niechby potomni czytali i wiedzieli , że we wsi Gać żyli niezwykli ludzie tym bardziej, że w wielu domach są Jego obrazy. Kiedyś wasze wnuki i prawnuki mogą już nic nie wiedzieć o autorze tych dzieł.

W przyszłą niedzielę tj. 4–tego lutego  po każdej Mszy świętej w tej sprawie będą kwestować władze samorządowe naszej gminy na czele z Panią Wójt".

7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 03 lutego o godz.: 1300 dyżur podejmą:  Miara Ryszarda, Babiarz Stanisław, Solarz Anna, Solarz Józef, Jeżowska Małgorzata.

8. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w nawie bocznej wpłynęły ofiary: Rogala Władysława = 200,00zł.   "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.