2 Niedziela Wielkiego Postu B / 2018

25 lutego 2018

1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 1630, a gorzkie żale w niedziele o godz.: 1500.

2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz.: 1600 "Godzina Święta" modlitwa o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

4. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.

5. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, zapraszam do uczestnictwa w tzw.: „Kursie przedmałżeńskim” – czyli cykl katechez.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 03. IIl. o godz.: 900 dyżur podejmą: Piejko Anna, Fołta Elżbieta, Sochecka Zofia, Sowa Halina, Ryznar Agata.