Wniebowstąpienie Pańskie B / 2018

13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tygodniu, codziennie radośnie głosimy chwałę Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy Świętej a nowenna do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego -  zapraszam do udziału. Próba we wtorek o godz.: 1630 i w czwartek wraz z rodzicami.

3. W piątek w godz.: 1600 – 1730 spowiedź dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej oraz dla chętnych.

4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

* Grzegorz Wita s. Bogdana, stanu wolnego, zamieszkały – Rzeszów parafia Bożego Ciała i Agnieszka Inglot c. Andrzeja, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 3. Ktokolwiek wie o przeszkodach –  do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa – zachodzących pomiędzy wyczytanymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 19 maja o godz.: 800 dyżur podejmą: rodzice dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

7. Akcja Katolicka z Markowej organizuje w roku św. Józefa pielgrzymkę do Kalisza, Gniezna i Lichenia w dniach 26 – 27 maja br. Gdyby były jakieś osoby z parafii Gać chętnie zabierzemy. Koszt około 300,00 zł. Wyjazd w nocy 26 maja o godz.: 200; powrót w niedzielę w nocy. Kontakt z prezesem AK w Markowej – p.Czesława Balawejder – tel.: 720219525