4 Nd Adw C / 2018

23 grudnia 2018

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz.: 700 a po Mszy rozdanie symbolicznych nagród dla wytrwałych najmłodszych.

3. Tradycją minionych lat płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

5. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 2400.

6. Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz.: 730 i 1030; podobnie w świętego Szczepana o godz.: 730 i 1030.

7. W czwartek, piątek i w sobotę wizyta duszpasterska.

8. Konferencja Episkopatu Polski zaproponowała, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

9. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: w poniedziałek 24. XII. – Justyna Łyszczarz, Joanna Szewczyk, Ewa Cieśla, Mieczysława Adamczak, Magdalena Homik; natomiast w sobotę 29. XII. 2018 r.: Jerzy Skawina, Katarzyna Majcher, Maria Golara, Beata Kosior, Maria Dubiel.

10. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Gać nr 306 – 200,00 zł; Gać nr 148 – 200,00 zł; Gać nr 227 – 100,00 zł;.
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

11. W tym tygodniu Parafia Rzymsko-Katolicka w Gaci otrzymała pismo z Urzędu Gminy Gać podpisane przez Naczelnika Referatu Finansowego:
„W dniu 27 listopada 2018 r. Rada Gminy Gać podjęła uchwałę w sprawie uchylenia uchwały nr X/59/2015 Rady Gminy Gać z dnia 20 sierpnia 2015 roku w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
W związku z powyższym od 1 stycznia 2019 r. wszyscy właściciele nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a na których powstają odpady komunalne, zobowiązani s
ą zawrzeć umowę na odbieranie odpadów komunalnych z przedsiębiorcą wpisanym do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prowadzonego przez Wójta Gminy Gać według poniższego wykazu: (tu następuje wykaz )
Od 1 stycznia 2019 r. Gmina Gać nie będzie naliczać opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości nie zamieszkałych /
czytaj: parafia Gać”.

Wiadomo, odpady powstają w kościele i na cmentarzu. O ile od kościoła jakoś jesteśmy w stanie opłacić wywózkę śmieci – ale co będzie z liśćmi, to zdecydowanie „nie mam takich funduszy na zawarcie umowy na wywóz śmieci z cmentarza, chyba że będą to środki pochodzące z Kasy Inwestycyjnej – w styczniu chciałbym spotkać się z Radą Parafialną i porozmawiać szukając możliwych rozwiązań..
Osobiście jestem zdania: „każdy kto wyniósł (kwiaty, znicze) na cmentarz, powinien we własnym zakresie wziąć do domu – bo przecież i tak właściciele nieruchomości zawierają umowę na odbiór odpadów.