8 Nd zw C / 2019

3 marca 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza Święta w Środę Popielcową o godz. 1700. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam w piątki o godz.: 1630.

4. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali o godz.: 1500 a po nich Msza Św. około 1600.

5. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu o podjęcie kolejki proszę: Krystyna Balawejder, Cecylia Mierzwa, Agnieszka Kordas, Grażyna Mazurek, Maria Ulman.

7. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: R2 = 1800,00zł; R4 = 1600,00zł; R6 = 1660,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.