Najświętszej Trójcy C / 2019

16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta z tej okazji zostanie odprawiona we wtorek o godz.: 800. Do udziału w dziękczynieniu za miniony rok pracy zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte: 730 i 930 – a po niej procesja. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

4. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące rodziny: Ołtarz I – obok p. Rożek; ołtarz II – obok Czehowicz; ołtarz III – obok Dzień Tadeusza; ołtarz IV – obok Jakielaszek Ignacy.

5. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 1700.

Proszę także do niesienia poduszek – chłopców rocznicowi; dziewczynki rocznicowe i młodsze – do sypania kwiatów. Natomiast młodzież (bierzmowana i przygotowująca się do bierzmowania) – zapraszam do niesienia feretronów i chorągwi.

6. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1800.

7. Bóg zapłać za sprzątanie na zewnątrz i w środku kościoła, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Wąsacz Zofia, Zając Zofia, Stańko Bożena, Tonia Krystyna, Ogryzek Krystyna.
8. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Kudowie Gać Nr 555 = 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Zięba Stanisława Gać Nr 10 = 100 zł; Siostry Służebniczki Gać Nr 509 = 200 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Michał Marian Cwynar s. Piotra i Cecyli z d. Szylar, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i Maria Magdalena Nikodem c. Marka i Danuty z d. Baran, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 3.