33 Nd/A

16 listopada 2014

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego.

2.
W dniach 19 -23 listopada tego roku odbędą się w naszej parafii szczególne i niezwykłe rekolekcje intronizacyjne Najświętsze Serce Pana Jezusa. Pragniemy dokonać  intronizacji, tak jak to uczynili kiedyś nasi przodkowie, aby jeszcze bardziej podkreślić naszą przynależność do Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła.
Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do czynnego udziału w tych rekolekcjach i do Intronizajcji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przyjdź i oddaj się Sercu Jezusowemu, niech On będzie Panem twego życia. Nie przegap tej okazji i tej łaski.

W zachrystii będą do nabycia:
- obrazki Bożego Serca jako pamiątka powierzenia swoich Rodzin Sercu Jezusowemu (te obrazki będą z nami w sobotę podczas powierzenia i oddania Sercu Pana Jezusa;
- książeczka i modlitewnik o 12-u obietnicach Najświętszego Serca Pana Jezusa;
- modlitewnik: „Pragnę”.

Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na rzecz Fundacji „Wzrastanie”, która to w naszej diecezji opiekuje się Domami Dziecka np.: Łopuszka Mała i Dynów oraz Domem dla bezdomnych w Jarosławiu – po około 50 osób.
A właśnie w tych domach posługuje mający prowadzić rekolekcje ks. Wiesław Szczygieł z Lipnika.

3. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla przybędzie do parafii ks. bp Stanisław Jamrozek i udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania..

4. Na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni złożono następującą ofiarę: Gać Nr 131 – 200, 00 zł; Szlęk Aniela Gać Nr 238 – 200, 00 zł; Gać Nr 315 B – 200, 00 zł; Zającowi Anna i Stanisław Gać Nr 385 – 200, 00 zł; Katarzyna i Janusz Słysz Gać Nr 423 – 200, 00 zł; Gać Nr 403 – 200, 00 zł; Gać Nr 447 – 200, 00 zł;
„Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Do sprzątania w sobotę na godz.: 1230 prosimy Rodziców tych Dzieci  które mają przyjąć sakrament bierzmowania.

6. Podziękowanie od Sióstr Służebniczek z Misji

Właśnie otrzymałam wyciągi bankowe i serdecznie dziękuję za wpłatę 320 PLN, jaką złożyli Parafianie na potrzeby szpitala w Katondwe.

Jest to bardzo cenny dar, tym cenniejszy, że dany bezinteresownie. Faktycznie, szpital prowadzony przez nasze siostry w Katondwe jest obecnie w trudnej sytuacji, gdyż zepsuł się stary aparat RTG, bez możliwości naprawy, co uniemożliwia robienie diagnoz. Czynimy starania, by wspomóc zakup nowego, bo koszty są wielkie, a szpital nie ma dotacji na ten cel: jest finansowany tak skąpo, że ledwo wystarcza na płace personelu (osobom świeckim trzeba zapłacić, bo mają rodziny...).  Parafianom też się nie przelewa, dlatego doceniamy ich otwartość i gotowość podzielenia się, mimo własnych różnych potrzeb!

Przekazuję gorące "Bóg zapłać" od s. Krystyny Matusz, która prosiła w wielu miejscach o wsparcie (z różnym skutkiem) - a Wasza Parafia odpowiedziała pozytywnie!

W dniu obchodów Jubileuszu 200-lecia Urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu, patrona osób świeckich (i nie tylko) - polecamy całą Parafię Jego wstawiennictwu i włączamy do stałej nowenny przez Jego przyczynę.

Bożej Dobroci polecam Czcigodnego Księdza Proboszcza oraz Drogich Parafian!

s. Teresa Głuchowska referentka misyjna.