1 Niedziela Wielkiego Postu - C

14 lutego 2016

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę 20. II. 2016 r. o godz.: 900 proszę: Bożena Trojnar, Marta Orzechowska, Aleksandra Ryfa, Grażyna Bieniasz, Renata Matuszek.

3. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Gać Nr. 280 = 100,00zł; Gać Nr. 322 Cwynar Stanisław = 200,00zł;  „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

4. Nabożeństwa pasyjne:          dziś o godz. 1500  będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych - a po nich Msza św. około 1600;          w piątek droga krzyżowa o 1630  a potem Msza św.

5. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:  Hawro Piotr Adam s.  Marka i Anny z d. Kucha zamieszkały Husów, stanu wolnego          i        Kusz Edyta Małgorzata c. Marka i Marii z d. Brożbar zamieszkała Gać, stanu wolnego –Zapowiedź 3.

Kulpa Grzegorz s. Józefa i Marii z d. Kusy zamieszkały – Jagiełła, stanu wolnego        i      Ząbroń Sabina Agata c. Zygmunta i Krystyny Kochmańska zamieszkała Gać, stanu wolnego –Zapowiedź 2. Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.