2 Niedziela Wielkiego Postu - C

21 lutego 2016

1.    Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

2.    Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

3.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę 27. II. 2016 r. o godz.: 900 proszę: Anna Skawina, Helena Zając, Anna Kielar, Zofia Orzechowska, Helena Ferenc.

4.    Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Brożbarowie Gać Nr. 330 = 200,00zł; Sochaccy Gać Nr. 563 skł. comiesięczna = 120,00zł;  Bar Wiesław Gać Nr 152A = 100,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

5.    Nabożeństwa pasyjne:          dziś o godz. 1500  będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych - a po nich Msza św. około 1600;          w piątek droga krzyżowa o 1630  a potem Msza św.

6.    Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

7.    Zwyczajowo w Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zwracam się z prośbą, aby każdy miał swój udział, chociaż symboliczny, w wystroju Grobu Pańskiego i kościoła podczas Świąt Wielkanocnych.

8.    W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed  każdą Mszą Świętą.

9.    W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej.

10.                      Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Kulpa Grzegorz s. Józefa i Marii z d. Kusy zamieszkały – Jagiełła, stanu wolnego   i      Ząbroń Sabina Agata c. Zygmunta i Krystyny Kochmańska zamieszkała Gać, stanu wolnego –Zapowiedź 3.               Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

11.               Zbieramy makulaturę na rzecz studni w Afryce im. ks. Bronisława Markiewicza.

Tysiące ludzi i dzieci czeka na naszą pomoc. Możemy pomóc w bardzo prosty sposób: wystarczy zbierać makulaturę i przynieść ją w dniu zbiórki na wskazane miejsce. Kilogram makulatury to 75 litrów czystej wody, koniecznej do życia.

Organizowana w naszej gminie akcja zbiórki makulatury ma na celu zgromadzenie środków na rzecz budowy studni – jej koszt to koszt od 14 700zł nawet do  45 000 zł.

Do akcji włączyły się szkoły, kościoły oraz jednostki organizacyjne gminy Gać.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do przekazywania makulatury na szczytny cel.

Kontener na makulaturę zostanie postawiony przy Urzędzie Gminy Gać

od dnia 22 lutego 2016r. o godzinie 9:00 do bezterminowo