5 Niedziela Wielkiego Postu - C

13 marca 2016

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę 19. III. 2016 r. o godz.: 900 proszę: Henryk Ficek, Barbara Wierzbińska, Zofia Hawro, Grażyna Michalik, Danuta Kochmańska.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Za 2015 R9 = 1290,00zł; R7 = 1610,00zł;; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

3. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

4. PROGRAM REKOLEKCJI

13. III. Niedziela

730– Msza święta z nauką ogólną
    1030– Msza święta z nauką ogólną
    1500–Gorzkie Żale + pasyjne. Msza święta i nauka dla małżonków i dla Rodziców

14. III. Poniedziałek

800 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich;
    1200 – Msza Święta dla Zespołu Szkół w Gaci;
    1700– Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich.

15. III. Wtorek

800 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich;
    1200 – Msza Święta dla Zespołu Szkół w Gaci – Nabożeństwo pokutne jako przygotowanie do Spowiedzi;
    1330 – 1630  Spowiedź Święta;
    1700 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich.

16. III. Środa

800 – Msza Święta dla Chorych i Seniorów połączona z sakramentalnym obrzędem Namaszczenia Chorych
    1200 – Droga Krzyżowa dla Uczniów Zespołu Szkół w Gaci;
    1700 – Msza Święta na zakończenie Rekolekcji z nauką ogólną

1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
  2. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!
  3. Dziś o godz. 1500  zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa drogi krzyżowej: 1630 .
  4. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msza Święta w tym dniu o godz. 1700 . Zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przygotujmy zatem palmy mówiące o naszej przynależności do Chrystusa.
  6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Słysz Mateusz s. Emila i Iwony z d. Gniewek zamieszkały – Nowosielce, stanu wolnego     i        Wąsacz Emilia c. Jana i Zofii z d. Paluszek, zamieszkała Gać, stanu wolnego – Zapowiedź 1.
         Kuźniar Grzegorz s.
Stanisławaa i Zofii z d. Kud zamieszkały – Albigowa, stanu wolnego     i        Rydz Anna c. Zbigniewa i Marii z d. Cwynar, zamieszkała Gać, stanu wolnego – Zapowiedź 2.
        Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.