PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - C

28 marca 2016

alleluja01

"A miejscem spotkania będzie Galilea"

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składam serdeczne życzenia świąteczne, abyśmy na codzień znajdowali nasze zdrowie w ranach Chrystusa i szli razem drogą zbawienia, oczekując poranka Zmartwychwstania.

x.W.P.

1. Msze Święte codziennie o godzinie 1800. W dniach oktawy śpiewamy hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na różaniec nabożeństwo pierwszosobotnie.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwamy w nowennie przed tą niedzielą – zachęcamy więc do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie nasze przygotowanie do tego święta. Koronkę odmawiamy wspólnie przed Mszą Świętą.
  4. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Bóg zapłać ! Księdzu Prałatowi za codzienną służbę w konfesjonale i przy ołtarzu. Staropolskim podziękowaniem obejmuję chórzystki wraz z siostrą organistką – pięknie wypełniały świątynię śpiewem. Wiele serca – jak zwykle –  w prace przy kościele, wkłada p. kościelny. Dziękuję - za prace związane z umieszczenie figur św. Piotra i Pawła- p. Krzysztofowi Tonia i Wojtkowi, oraz p. Krzysztofowi Kaduk z Synem.  Dziękujemy orkiestrze za uświetnienie Procesji Rezurekcyjnej. Niech dobry Bóg błogosławi ofiarnym ministrantom i lektorom za ich służbę. Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi wszystkim, którzy trwali z Nim w czasie Triduum Paschalnego! Dziękuję też za wielkoczwartkowe i świąteczne życzenia. Dziękujemy za serce okazane poprzez dary na stół wielkanocny. Wyrażam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy swoją pracą, ofiarą przyczynili się do pobożnego przeżycia czasu Wielkiego Postu, a zwłaszcza Triduum Paschalnego.
  5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Słysz Mateusz     i        Wąsacz Emilia  – Zapowiedź 3.
  6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania. Na następny raz proszeni są: Hawro Stanisław, Michalik  Anna, Kosior Beata, Majcher Katarzyna, Cwynar Mariusz, Dzień Krzysztofa.
  7. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęła ofiara: R6 = 1130,00zł; Rożek Teresa i Eugeniusz = 200,00zł;; Teresa Michniewska = 200,00zł;  Gać Nr 505 = 200,oo zł. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  8. Przyszła niedziela z ustanowienia Kościoła nazywana jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.