NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

15 czerwca 2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób.
  2. Niech wyrazem naszej wiary będzie liczniejszy udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. W imieniu Sióstr Zakonnych proszę: „Dzieci, które będą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała przyjdą na próbę we wtorek i środę na godz.: 1715. Proszę też o obecność dzieci z klasy II i III - obecność obowiązkowa. Siostry zwracają się również z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania na Boże Ciało i przez Oktawę”.
  4. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Proszę też o przygotowanie czterech ołtarzy: …………
    W sam dzień uroczystości Msze Święte o godz.: 730 i druga Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem, będzie o godz. 930. Popołudniowej nie będzie.
  5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

A.      Balawejder Szymon Wojciech, s. Romana i Stanisławy z domu Szylar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Lenar Maria, c. Wojciecha i Bożeny z domu Szpytma, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ3.
B.      Dźwierzyński Dariusz Łukasz s. Bogdana i Renaty z domu Olbrycht, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Rydz Karolina, c. Zbigniewa i Marii z domu Cwynar,
stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ 2.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania. Na następny raz proszeni są: Skupień Stanisław, Kozieł Anna, Buczek Krystyna, Stącel  Tadeusz, Szczepanik Ewa.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni:
Gać Nr 96 – 200,00 zł;
„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.