Ogłoszenia parafialne 13.06.2010

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują …
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Dzień Maria, Szylar Edyta i Grzegorz Nr 329 – 200,oo zł; Dzień Nr 307 – 200,oo zł; Nr 167 – 200,oo zł; Stańko Jerzy Nr 68 – 100,oo zł; Wiśniowscy – 200,oo zł; Wrona Renata i Grzegorz – 200,oo zł;  Składam: „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
  3. Intencje: Ksiądz Prałat: Pn - +Władysław Poszywak; Wt - ++Władysławę i Eugeniusza Zubek; Od Środy – gregorianka za kolegę Ks. Bronisława.
    Natomiast ksiądz proboszcz: Pn – ++Leona i  Marię Brożbar; Wt – w intencji gimnazjalistów przystępujących do bierzmowania…; Śr - ++Marianny, Stanisława, Franciszkę Szponar; Cz - ++Kazimierz, Ignacy, Urszula, Aniela Mierzwa; Pt - ++Władysław, Tadeusz, Maria Brożbar; Sb - ++Stefanię, Władysław Puchała; Nd 1030 - +Kazimierz Kuźniar; 1500 – za parafian.
  4. Dzisiaj tj. 13.06.2010r. o godz.: 1500 w naszym kościele parafialnym Ksiądz Prałat Stanisław Biegaj będzie celebrował Jubileuszową i dziękczynną Ofiarę Mszy Świętej za 50 lat posługi kapłańskiej. Na tę Mszę Świętą i na dzisiejszą uroczystość  zapraszam wszystkich Parafian i Gości. Wspomnę, że po skończonej Mszy Świętej – tej celebrowanej przez Jubilata, nastąpi przemarsz kolumny wraz z Orkiestrą do Domu Strażaka i tam przewidziana jest część artystyczna – na którą serdecznie zapraszam wszystkich uczestników liturgii i pragnących uczcić Jubilata.
  5. Serdecznie zapraszam i zachęcam do nabycia książki pt.:”50 lat kapłaństwa”. Można ją kupić po mszach świętych przed kościołem w Gaci. albo w Gminnej Bibliotece w Gaci godzinach otwarcia tj. od poniedziałku do soboty.
  6. We wtorek, 15 czerwca 2010 roku wizytację w naszej parafii przeprowadzi ksiądz arcybiskup Józef Michalik - METROPOLITA PRZEMYSKI. W ramach wizytacji, ksiądz arcybiskup sprawdzi funkcjonowanie kancelarii parafialnej pozostawiając w każdej z ksiąg odpowiedni wpis. Około 1620 nastąpi uroczyste wprowadzenie do kościoła.  Następnie odbędą się powitania ze strony  przedstawicieli parafii i złożenie sprawozdania przez Księdza Proboszcza oraz przedstawicieli poszczególnych wspólnot które funkcjonują w parafii. Mszą Świętą - w tym dniu będzie sprawowana o godz.: 1700. W czasie Mszy świętej, ksiądz arcybiskup udzieli zgromadzonej w naszej świątyni młodzieży sakramentu bierzmowania. Sądzę, że grzeczność wymaga aby być w kościele wcześniej, przed Gościem, tzn.: o godz.: 1600. I zapewne wówczas siostra Organistka prześpiewa wraz ze zgromadzonymi Litanię do Serca Pana Jezusa. Na spotkanie z księdzem arcybiskupem zapraszam wszystkich parafian.
  7. Jan Paweł II z okazji swego złotego jubileuszu kapłaństwa napisał książkę „Dar i tajemnica”. Nasz jubilat napisał książkę: ”50 lat kapłaństwa”. Obydwie te pozycje są świadectwem wielkiego umiłowania Kapłaństwa i dziękczynieniem za kapłanów. Ze swej strony dziękuję za trud włożony w przygotowanie tego spotkania, za dar modlitwy i wszelką życzliwość.

Księże Prałacie w imieniu swoim i parafian: życzymy obfitości darów Ducha Świętego, wiele zdrowia, radości i życzliwych ludzi w Twoim otoczeniu. Niech Dobry Bóg obficie Tobie błogosławi. Tego z całego serca Tobie życzymy i o to  nadal obiecujemy  modlić się.