Ogłoszenia parafialne 24. X. 2010

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.       Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Worsztynowicz Janina, Ulman Danuta, Nikodem Danuta, Wilusz Maria, Tonia Halina.

2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: R2 – 280,oo zł; R4 – 1100,oo zł.  „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3.       Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas.

4.       Intencje:

Ksiądz prałat Cd. gregorianki +Katarzyna.
Natomiast ksiądz proboszcz:
Pn25 – O potrzebne łaski;
Wt26 – ++Maria i Tadeusz Kuźniar:
Śr27 – +Tadeusz Kurpyta w 4-ą rocz:
Cz28 – +Magdalenę Kolczak;
Pt29 – +Weronikę Drozd:
Sb30 – +Mieczysław Dzień:
Nd31 – 1030 +Józef i Sławomir Stańko;

5.       Przed nami ostatni tydzień miesiąca modlitwy różańcowej. Poczujmy się zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.

6.       W najbliższą niedzielę tj. 31.X. po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym na spotkanie zapraszam czcicieli Serca Pana Jezusa.

7.       W tych dniach wielu wybiera się na cmentarz, aby postawić na grobach bliskich chryzantemy i aby zapalić znicze. Pamiętajmy: chryzantemy i znicze potrzebne są nam. Duszom czyśćcowym potrzebna jest nasza modlitwa. Kościół stwarza nam – zwłaszcza w tygodniu modlitw za zmarłych w wypominkach – możliwość uzyskania dla nich odpustu zupełnego. Wykorzystajmy ten czas dla wybawienia z czyśćca dusz naszych zmarłych. Pomagajmy duszom – one pomogą nam.