12 Nd zw_A / 2020

21 czerwca 2020

Czcigodny Księże Proboszczu!
Postanowiłem przez Twoje ręce, jako głównego organizatora złożyć podziękowanie za urządzenie mojego jubileuszu kapłaństwa. Taka okoliczność zdarza się rzadko, aby ksiądz dożył 85 lat życia i mógł obchodzić 60-lecie kapłaństwa a do tego, żeby 50 lat przeżył z ludźmi na jednej parafii. Niezbadane są wyroki Boskie! To co urządziliście w ubiegłą niedzielę było dla mnie radosnym zaskoczeniem. Nieraz broniłem się przed obchodem swojej uroczystości mówiąc: „Myślę sobie, że w parafii wystarczy zabytkowy kościół; po cóż jeszcze zabytkowy ksiądz!”. A jednak okazało się inaczej. Otóż, wiele osób a nawet grup i zorganizowanych uczestników tego jubileuszu pokazało, że cenią sobie takie żywe zabytki, jak również żywe meble wysłużone i dlatego przyszli z życzeniami i symbolicznymi darami, radując się kapłańskim świętem diamentowego jubilata.
Goście, którzy przybyli z daleka, nie mogli nadziwić się tym wszystkim co widzieli w kościele i remizie. Powtarzali, że wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Ja, wiedziałem, że Gać potrafi i cieszyłem się z tego. Zaskoczyły mnie maluchy z Przedszkola Sióstr, które były ubrane w stroje szlacheckie. Wszyscy pytali: „jak Siostry to zrobiły?”. W remizie zaskoczyła mnie kolejka osób z życzeniami, które przypominały mi przeżyte wspólnie lata. Było ich tak dużo, że nie zdążyłem ich policzyć i wymienić imiennie. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję. Goście z daleka podziwiali wielką i wystrojoną salę, obsługę kelnerek i smakowali to co zrobiły gackie gospodynie. Słyszałem powiedzenie: „nawet w krakowskich restauracjach nie jest tak smaczne”. Bóg zapłać za taką kuchnię. Orkiestra OSP Gać zrobiła na nich wrażenie. Powiedziałem im ile ma lat, ile odbyła występów i że nosi imię Stanisława Zająca, nieżyjącego już wybitnego strażaka i działacza społecznego. Serdecznie wszystkim muzykom dziękuję. Nie mogę zapomnieć, że odwiedziła mnie delegacja z Wigora, starsi ludzie, których nazywałem kolegami i koleżankami a którym w ostatnich latach odprawiałem Msze Święte, bo nie mogą sami dojść do kościoła. Przez 50 lat pobytu w tej parafii, widziałem jak budowano remizę, która dziś Bogu dzięki - służy ludziom. To był zbiorowy wysiłek wszystkich, dlatego mówię wszystkim: „Bóg Zapłać”. Podpisał: Ksiądz Prałat Stanisław Biegaj – emeryt.

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do NSPJ.

2. W środę 24. VI. 2020 r. dla naszej naszej parafii wyznaczono całodniową Adorację. O godz.: 800 Msza Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

Adoracja to akt uwielbienia Boga. Adoracja jest pełnym ufności aktem wiary w żywą, realną obecność Boga. Gdy człowiek klęka przed Nim, to całym sobą wyznaje, że On jest, że jest bliski, że patrzy, że przyjmuje i kocha.Adoracja jest wyrazem miłości Tego, który jest Miłością. Jest odpowiedzią na Miłość, która jest Źródłem Niewyczerpanym.

Adorować, znaczy czcić Boga z miłością, szacunkiem i dziękczynieniem w miejscu Jego obecności, w Jego wspaniałości i w całym Jego dziele zbawienia. Adoracja jest pełnym miłości spotkaniem z naszym Bogiem, Panem, Stwórcą, Zbawicielem i najlepszym Przyjacielem.

Postarajmy się „dłużej zatrzymać się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na duchowej rozmowie, na cichej adoracji w postawie pełnej miłości”

Pamiętajmy o mądrości zawartej w słowach św. Jana Pawła II: „Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu”.

3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Niech nie zabraknie dziękczynienia i prośby o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszam na Mszę Świętą na zakończenie roku w piątek 26. VI. 2020 r. o godz.: 1800.

4. W najbliższą niedzielę po Mszy popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele Serc PJ i MB.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Ks. Prałat Stanisław Biegaj = 2.000 zł; bezimienna – 100 zł; Katarzyna i Janusz Słysz Gać Nr 423 = 200 zł + 120 zł całoroczna + 20 zł śmieciowe; Teresa i Edward Kmiotek Gać Nr 375 = 200 zł; Gać 173 = 120 całoroczna + 20 zł śmieciowe; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Kordas Izabela Maria, stanu wolnego, zamieszkała Gać
Balawender Kamil Mateusz, stanu wolnego, zamieszkały Sietesz.
Zapowiedź 2.

7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 27. VI. 2020 r. dyżur podejmą: Stanisław Mierzwa, Agata Markowicz, Cecylia Mierzwa, Mariusz Kordas, Grażyna Kordas.

Załączniki:
Pobierz plik (ZalecenieEpidemiczne.pdf)ZalecenieEpidemiczne.pdf[ ]207 kB