Oaza

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Oaza

Jesteśmy wspólnotą, która skupia w sobie ludzi młodych duchem i ciałem. Tym, co nas łączy jest serce otwarte na Pana Boga i drugiego człowieka. W tej wspólnocie uczymy się miłości do Pana Boga i Kościoła. Staramy się naśladować Chrystusa w Jego postawie Sługi i świadczyć o Nim w naszych środowiskach.

Spotykamy się w piątki gromadząc się na Eucharystii o godz. 1700, po której odbywają się nasze spotkania modlitewno – formacyjne. Mają one zawsze charakter otwarty i przeznaczone są dla całej wspólnoty i wszystkich zainteresowanych. Jednak prawdziwy rytm naszej pracy wyznaczają spotkania w małych grupach, prowadzonych przez animatorów. Podczas tych spotkań modlimy się, rozmawiamy, a przede wszystkim rozważamy i dzielimy się Słowem Bożym.

Dojrzewanie duchowe w Oazie odbywa się, zarówno podczas cotygodniowej pracy w grupach podczas roku szkolnego, jak i podczas wakacji na dwutygodniowych obozach, tzw. oazach wakacyjnych.

Spotkania wspólnotowe przygotowują nas do głębszego i bardziej świadomego przeżywania Liturgii, odkrywania jej piękna, jak i aktywnego w niej udziału. Staramy się brać czynny udział w celebrowaniu Mszy św. poprzez śpiew, przygotowywanie komentarzy do czytań i poszczególnych części Liturgii oraz służbę przy ołtarzu.

W Ruchu Światło-Życie uczymy się prawdziwego świętowania i dziękczynienia podczas Eucharystii, która jest źródłem i wyrazem naszej wiary. Naszym opiekunem jest s. Elżbieta. Spotykamy się raz w tygodniu.

A do naszej wspólnoty należą: Dzień Sabina, Gach Łukasz, Gach Mateusz, Gach Tomasz, Jeżowski Kamil, Jędrejko Karolina, Kędzior Konrad, Kordas Izabela, Kuźniar Kamil, Szczepanik Michał, Szewczyk Piotr, Szlęk Bartłomiej, Szpytma Alina, Wajhajmer Jolanta, Wrona Michał.