Kółko Misyjne

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Kółko Misyjne

PAPIESKIE DZIEŁO MISYJNE DZIECI ma na celu wychowanie dzieci w duchu misyjnym od ich najmłodszych lat. Stara się ono budzić i rozwijać w nich świadomość misyjną, uczy dzielić się skarbami wiary i środkami materialnymi z dziećmi pod tym względem uboższymi.

Na czele dzieła stoi Ojciec Święty, który ma wiele współpracowników. W naszej parafii dzieło to istnieje od kilku lat. Jest prowadzone przez siostrę katechetkę. Grupa liczy 21 dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Dzieci wspólnie modlą się, poznają sytuację rówieśników z krajów misyjnych i szukają możliwości niesienia pomocy. Co roku organizują akcję kolędowania misyjnego. Dzieci niosąc radość z Bożego Narodzenia ukazują, że są jeszcze ludzie, którzy nie znają Jezusa i zbierają ofiary, które są przesyłane do Warszawy do centrali PDMD.

W akcji tej uczestniczą także dzieci spoza grupy misyjnej. Dzieci aktywnie uczestniczą w przeżywaniu Tygodnia misyjnego w parafii, przygotowując oprawę Mszy świętej lub przedstawienia misyjne. Dzieci spotykają się bardzo chętnie, wspólnie się modlą, śpiewają i bawią, a także organizują ogniska i wycieczki.

A oto lista dzieci należących do Kółka Misyjnego: Balawejder Anna, Brożbar Beata, Brożbar Regina, Duliban Michalina, Jeżowska Ewelina, Jeżowski Patryk, Jędrejko Karolina, Kochmański Mateusz, Machniak Katarzyna, Orzechowski Jakub, Rusinek Damian, Rydz Katarzyna, Sas Maciej, Słowik Dawid, Solarz Klaudia, Szlęk Jakub, Szpiłyk Emilia, Wajhajmer Jolanta, Wiglusz Elżbieta, Wyczańska Izabela, Zając Sylwia.