30 niedziela zwykła_C

27 października 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz, czyli w czwartek na godz.: 900 proszeni są: Stanisław Babiarz, Małgorzata Jerzowska, Ryszarda Miara, Joanna Solarz, Józef Solarz, Zofia Rusinek.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary:R1 – 680,00zł; R2 - 480,00 zł; R6 – 690,00zł; R4 – 1040,00zł; Maria Fołta Gać Nr 62 – 200,00zł; Markowa – 200,00zł; Gać Nr 146 – 200,00zł; Sasowie Gać Nr 208 – 200,00zł; Gać Nr 131 – 200,00zł; Świątek Gać Nr 26B – 200,00zł; Maria i Stanisław Bałaccy – 200,00zł; Katarzyna i Adam Wyczarscy Gać Nr 106B – 200,00zł; Mieczysław Wyczarski – 200,00zł; Gać Nr 48 – 100,00zł; Gać Nr 216A – 200,00zł; Bondyra Gać Nr 226A – 200,00zł; Gać Nr 40A – 150,00zł; Proszę nie czytać – 200,00zł;
    ·Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze·
  3. Dzisiaj w kościołach obchodzona jest uroczystość poświęcenia. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
  4. W nadchodzący piątek, tj. 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Św. będą odprawione według następującego porządku: 730; 1030 i 1300 (Po Mszy Świętej procesja a na cmentarz i nabożeństwo za zmarłych + wypominki).
  5. Wolontariusze = Ministranci i Harcerze kwestują na cmentarzu – do puszek – jałmużnę ofiarowaną na pomoc dla Michałka.
  6. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na mocy Konstytucji Apostolskiej z 1915 r. każdy ksiądz nawet bez duszpasterskiej potrzeby może celebrować 3-y Msze święte z zachowaniem przerw między nimi. W naszym kościele Msze Święte zostaną odprawione w godz. 1030; 1300; (Po Mszy Świętej procesja a na cmentarz i nabożeństwo za zmarłych + wypominki). A po Mszy o godz.: 1700 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  7. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  8. Ojciec Święty Franciszek, wciąż powraca do tematu miłosierdzia Bożego, miłości, radości – to właśnie, dlatego, że ma świadomość gigantycznej wojny, jaka toczy się o duszę każdego z nas. Diabeł nie jest mitem, a walka z nim nie jest zabawą czy grą. Potępienie jest faktem, który może nas dotknąć, jeśli nie nawrócimy się ku Chrystusowi i całym sobą nie będziemy iść Jego drogą. Czas, jaki został nam obecnie dany, to jak zawsze, czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana, i na Sąd Ostateczny. „Niech spoglądanie na Sąd Ostateczny nigdy nie napawa nas lękiem. Niech nas raczej pobudza do lepszego życia chwilą obecną. Bóg z miłosierdziem daje nam ten czas, abyśmy każdego dnia uczyli się rozpoznawać Go w ubogich i maluczkich, abyśmy zabiegali o dobro i czuwali na modlitwie i miłosierdziu. Oby Pan, u kresu naszego życia i historii mógł nas uznać za sługi dobre i wierne” - podkreśla Franciszek.