Ogłoszenia parafialne 28. 03. 2010

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                            28 marca 2010

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i sprzątanie w kościele a na Wielki Czwartek zostali wyznaczeni: Gorzkowicz Janusz, Kuźniar Jadwiga, Fołta Helena, Rejzer Halina, Cieśla Wanda. Natomiast otoczenie wokół świątyni (również za ogrodzeniem) posprzątają: Bytnar Regina, Słowik Małgorzata, Wyczarska Czesława, Bożek Danuta, Hawer Maria.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na Kościół wpłynęły ofiary: R2 - 360,oo zł; Stanisław i Ryszarda Miara nr.88 – 150,oo zł; Maria i Kazimierz Balawejder – 100,oo zł; Zofia i Karol Orzechowscy – 200,oo zł; Broda Janina nr.102 – 100,oo zł; Nr. 335 - 100,oo zł; Alicja i Stanisław Kud, Helena Kud - 200,oo zł.  „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
    Złożono też ofiary na posiłek z okazji spowiedzi rekolekcyjnej 2x - 50,oo zł. "Bóg zapłać"
  3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: TOMASZ PIOTR SZLĘK s. Stanisława i Zofii, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i KATARZYNA MARIA CYRAN c. Kazimierza i Anny, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zap.: 3.
  4. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych.
  5. W Wielki Czwartek -  o godz.: 1900 będziemy przeżywać Ostatnią Wieczerzę, a wraz z tym ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Na pamiątkę pojmania Jezusa, po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji. Adoracja do godz.: 2200.
  6. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii.
    *O godz. 900 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
    *O godz. 1500 rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
    *Liturgia o Męce Pańskiej rozpocznie się o godz.: 1900. Adoracja do godz.: 2200.
  7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Tego dnia ograniczmy także oglądanie telewizji i słuchanie muzyki, aby głębiej przeżyć dzień śmierci naszego Pana.
  8. W Wielką Sobotę o godz.: 1900 rozpoczniemy Wigilię Paschalną, należącą już do niedzieli Zmartwychwstania. W rozbudowanej liturgii słowa będziemy wspominać całą historię zbawienia od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Chrystusa. Poprzedzi ją poświęcenie ognia i paschału. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami. Odnowimy też przyrzeczenia paschalne.
  9. W Wielką Sobotę będziemy błogosławić pokarmy na świąteczny stół, wspominając modlitwę Jezusa przed wieczerzą paschalną. Błogosławienie pokarmów w naszej parafii o godzinie: 900 i 1200.
  10. W Wielki Piątek, 2 kwietnia minie 5 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, prosząc szczególnie o to, by Bóg pozwolił nam czcić go jako błogosławionego. Jednak Liturgiczne obchody 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II będą decyzją Episkopatu sprawowane w sobotę, 10 kwietnia. Jest to wigilia Niedzieli Miłosierdzia Bożego, którą dla całego Kościoła ustanowił Jan Paweł II, wypełniając wolę Jezusa przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej. W kwietniu rozpocznie się przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnych Papieża.
  11. Procesja Rezurekcyjna rano o godz.: 600. Zapraszam do licznego i aktywnego włączania się liturgię. Szczególną prośbę kieruję do młodzieży zachęcając, aby w Procesji Rezurekcyjnej zaangażowali się do niesienia:
    Chorągwie: 1. Słowik Patryk, 2. Bożek Jakub, 3. Sas Kamil, 4. Uchman Rafał:
    Jezu Ufam Tobie - 1. Martynka Szubart, 2. Kamilka Kremer, 3. Agnieszka Dzień, 4. Marysia Dudek;
    Matka Boska Częstochowska - 1. Balawejder Anna, 2. Duliban Michalina,
    3. Rydz Katarzyna, 4. Wiglusz Elżbieta;
    Matka Boża Fatimska - 1. Dązbłaż Paulina, 2. Kordas Karolina,
    3. Nikodem Maria, 4. Marszał Klaudia;
    Św. Józef - 1. Jędrejko Karolina, 2. Kochmańska Edyta,
    3. Sochacka Paulina, 4. Wajhajmer Jolanta.

(Powyżej wymienione osoby, już teraz są zaszczycone i zaproszone do aktywnego udziału w procesji Bożego Ciała i procesji w czasie Odpustu)