Ogłoszenia parafialne 25. 04. 2010

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i sprzątanie w kościele a na Sobotę zostali wyznaczeni:.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Rejon 2 – 280,oo zł; Rejon 4 – 940,oo zł; Bondyra Renata, Jakielaszek Stanisław – 200,oo zł; Duliban Maria i Stanisław – 200,oo zł; Kusz Maria i Marek – 100,oo zł; Kochmańska Wiesława i Roman – 100,oo zł; Orzechowski Stanisław Gać 467 – 50,oo zł; Szpiłyk Helena Gać 116a – 100,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
  3. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Taka sama intencja przyświecać będzie kolejnym dniom modlitwy, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.
  5. W czwartek Godzina Święta - nabożeństwo adoracyjne (za powołanych i o nowe powołania) od 1700 - 1800.
  6. W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie będziemy odmawiali Litanię loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
  7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    * Paweł Witold Jeżowski, syn Zygmunta i Zofii Kopystyńskiej, stanu wolnego, zam. w Sieteszy  - Bernardetta Fołta, córka Mieczysława i Elżbiety Owczarzak, stanu wolnego, zam. w Sieteszy (3)
    * Krzysztof Andrzej Botwina, syn Bogusława i Elżbiety Głąb, stanu wolnego, zam. Studzian – parafia pw. Ducha Świętego w Przeworsku  -  Monika Stefania Kordas, córka Kazimierza i Grażyny Rut, stanu wolnego, zam. Gać (3)