34 Nd Chrystusa Króla B / 2018

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 25 listopada 2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dziś po Mszy Świętej poświęcenie opłatków z którymi Siostry odwiedzać będą parafian z życzeniami świątecznymi i błogosławieństwem Bożym.

W dzisiejsze świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włączone jest ponowienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, które to odbędzie się po każdej Mszy Świętej.

Dziś po Mszy Świętej popołudniowej – na spotkanie zapraszają czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej.

3. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy po Mszy Świętej.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 01. XII. 2018 r. dyżur podejmą: Filar Anna, Pańko Władysława, Janicka Bernarda, Wiglusz Kazimierz, Bieniasz Andrzej.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Ryznarowie Gać Nr 323A = 400,00 zł; Gać Nr 437 = 200,00zł; Gać Nr 73 (całoroczna) = 120,00 zł; Szlękowie J.M. Gać Nr 219A (całoroczna) = 120,00 zł; Gać Nr 252 = 200,00 zł; Gać Nr 601 = 200,00 zł; R3 = 920,00 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.