1 Nd Adw C / 2018

2 grudnia 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
3. Już od 25 lat wigilijna świeca Caritas tworzy polską tradycję świąteczną. Dochód z rozprowadzania świec przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących dzieci. Akcję można wesprzeć nabywając świece Caritas, których dystrybucja odbywa się w grudniu w parafiach i Caritas diecezjalnych. Sugerowana i minimalna kwota za świecę wynosi 5 zł.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa oraz spotkania formacyjne dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – według stałego porządku.
5. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 730 i 1700.
Zachęcamy wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
6. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w piątek tj. 07. XII. 2018 r. dyżur podejmą: Drozd Stanisław, Anna Kielar, Grzegorz Zmysłowski, Grzegorz Zając, Helena Ferenc, Tomasz Skawina.
8. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
R4 – 1600,oo zł; R 6 – 550,00 zł; Gać nr 301 – 200,00 zł; Gać nr 70 – 200,00 zł; Gać nr 19 – 200,00 zł; Gać nr 143 – 200,00 zł; Maria Czechowicz Gać nr 18 – 200,00 zł. "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mirosław Jan Kozubek, s. Eugeniusza i Ewy, zamieszkały parafia Gać i Aneta Markowicz, c. Jerzego i Agaty, zamieszkała parafia Białobrzegi. Zapowiedź 1.