3 Nd Adw C / 2018

16 grudnia 2018

1.    Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2.    Zachęcam do udziału w akcji - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - bowiem są jeszcze świece wigilijne. Ich płomień to nie tylko tradycja, ale także pomoc potrzebującym dzieciom. Dzięki zebranym środkom Caritas daje potrzebującym możliwość ciepłego posiłku, zwiększa szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji oraz ratuje w sytuacjach bez wyjścia.

3.    Zachęcam do udziału w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 1700.

4.    Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w piątek od godz.: 1400 – 1700 z przerwą od 1530 – 1600.

5.    "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w piątek tj. 22. XII. 2018 r. dyżur podejmą: Grażyna Michalik, Anna Dzień, Danuta Kochmańska, Zofia Lecka, Lesław Stańko.

6.    Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
R 8 (p.Wacław) – 250,00 zł; Cieśla Gać nr 291 A – 200,00 zł; Gać nr 334 – 200,00 zł; Teresa i Edward Kmiotek Gać nr 375 – 200,00 zł; Gać nr 262 – 200,00 zł; Gać nr 136 – 200,00 zł; . "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7.   Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mirosław Jan Kozubek, s. Eugeniusza i Ewy, zamieszkały parafia Gać i Aneta Markowicz, c. Jerzego i Agaty, zamieszkała parafia Białobrzegi. Zapowiedź 3.