Niedziela Chrztu Pańskiego C / 2019

13 stycznia 2019

1. Niedziela = święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę (…).

3. W minioną niedzielę odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej z którego to są wnioski:
       1. prośba kierowana do mieszkańców, "aby zabierać śmieci z cmentarza dołączając je do domowych, gospodarczych śmieci. Urząd Gminy tłumaczy, że koszt wywózki śmieci z naszego cmentarza w 2018 r wyniósł 5.000,00 zł. (słownie – pięć tysięcy złotych). Chyba, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy". A ja mówię – nie stać naszej parafii na luksus wyrzucania pieniędzy Inwestycyjnych. Rada Parafialna zwraca się z prośbą do każdej rodziny o dodatkowe 10 zł – ale nie mniej – na rok na wywóz śmieci z cmentarza, wpłacane przy zbiórce na Fudusz Inwestycyjny. Kordynatorem, skarbnikiem całości zbiórki na fundusz śmieciowy i odpowiedzialnym za wywóz śmieci jest p. Leszek Stańko;
      2. kontynuacja prac związanych z odnową, konserwacją świątyni.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: sobotę 19. I. 2019 r.: Zofia Cwynar, Stanisław Cwynar, Danuta Szlęk, Stanisław Ziemniak, Robert Ziemniak.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Ksiądz Prałat – 300,00zł; P. katechetka Bernada Tkacz - 200,00 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.