3 Nd zw C / 2019

27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dziś na sumie, w naszym kościele, Koncert Kolęd - wykonywanych przez Orkiestrę Dętą OSP w Gaci 2019 – połączony z akcją charytatywnej zbiórki środków finansowych na rzecz ciężko chorych dzieci z Parafii Gać. Na koncert kolęd - Serdecznie zapraszam.

3. W środę o godz.: 1530 odbędzie się spotkanie Księdza Dziekana z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W czwartek po Mszy Świętej młodzież rozpoczyna Nowennę przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa według stałego programu.

6. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia na liturgię przyniesiemy gromnic. Zostaną one pobłogosławione, aby przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 730, 1030, 1500. W tym dniu, będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary na tacę będą przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.

7. Kościół odpowiadając na prośby i potrzeby rodzin przeżywających wielkie trudności i kryzysy związane z uzależnieniami tworzy punkty pomocy. Również w naszej Parafii został utworzony punkt pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i innych form uzależnień. Zapraszamy te osoby jak też członków ich rodzin na rozmowę i spotkanie z Księdzem Dekanalnym Duszpasterzem Trzeźwości, który w każdy poniedziałek tygodnia w godzinach 1800-2000 będzie służył radą i pomocą. Zapraszamy zainteresowanych na te spotkania.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 01. II. 2019 r. o godz.: 800 dyżur podejmą: Dzień Krystyna, Dzień Bogusława, Bielówka Ewelina, Słowik Dorota, Kud Krystyna Machniak Wiesław.

9. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: J.B. Worsztynowicz Gać 342 = 200,00zł; Gać Nr 110 Raźni = 120,00zł + 10,00zł; + 500,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.