5 Nd zw C / 2019

10 lutego 2019

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.: 1100. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć ci, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Wczoraj, młodzież otrzymała z rąk Biskupa Stanisława Jamrozka sakrament bierzmowania. Serdeczne dzięki siostrze Katechetce za przygotowanie młodzieży; Rodzicom za ofiarę pieniężną przeznaczoną: na zakup bielizny kielichowej – 1.000,00zł; oraz do Kasy Inwestycyjnej – 800,00zł; a także za ofiarę na misje. „Bóg zapłać” organizatorom liturgii – panu kościelnemu i siostrze Małgorzacie która wraz z rodzicami przygotowała świątynię, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu o podjęcie kolejki proszę: Szlęk Helena, Wilk Grażyna, Sas Marta, Głąb Anna, Filar Józef;

6.Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Andrzej i Marzena Duliban Gać Nr 200 = 200,00 zł; Maria i Józef Szlękowie Gać Nr 219A – 200,00zł; Gać Nr 349A – 200,00zł; Gać Nr 133A – 200,00zł; Gać Nr 40 – 120,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
Wspomnę, że tym tygodniu odebrałem z renowacji krzyż z relikwiami św. Teresy od dzieciątka Jezus. Za odnowienie Kasa Inwestycyjna zapłaciła 400,00 zł.