7 Nd zw C / 2019

24 lutego 2019

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. Czciciele Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszają na spotkanie dziś po Mszy Św. popołudniowej.

3. W czwartkowy wieczór zapraszam do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne – podczas tzw. Godziny Świętej (1600 - 1700). Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

4. W piątek 1 marca:
- kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. od godz.: 800.
- o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia; możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
- podczas Mszy Świętej będziemy przepraszali za grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.
- niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny z okazji obchodzonego Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

5. W sobotę po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu o podjęcie kolejki proszę: Tadeusz Kucha, Stanisław Mierzwa, Bogdan Dudek, Krystyna Bondyra, Agata Markiewicz.

7. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Kordas Zofia Nr 214 = 200,00zł; Gać Nr 555 = 300,00zł; Duliban Józef i Maria = 300,00zł; bezimienna – 100,00zł; R1 = 1240,00zł; R3 = 1560,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.