Niedziela Palmowa C / 2019

CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzieci – zapraszam jeszcze po obrazeczki w Wielki Czwarteki a w Wielki Piątek niech przyniosą swoje kompletne wyklejanki (na Drogę Krzyżową).
Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 1900
2. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły: czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.
O godz. 1500 Koronką rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego a następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1900
3. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby przez dłuższą chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o 1000 i 1200 .
4. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku po godz. 1900. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 600 procesja rezurekcyjna a potem Msza.
W niedzielę Zmartwychwstania druga Msza Święta o godz.: 1030 .
W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
Aby święte Triduum Paschalne otrzymało jak najuroczystszą oprawę, zapraszam i zachęcam parafian do czynnego i pełnego udziału w liturgii. Zapraszam: lektorów, ministrantów, młodzież i dzieci – podejmijmy wyznaczone adoracje, pomóżmy w liturgii (czytania, komentarze), przygotujmy chorągwie i feretrony na procesję, zapraszam do podjęcia służby przez straż grobową.
5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej - proszę o podjęcie kolejki: Ulman Lucyna, Wiglusz Maria, Nikodem Danuta, Hołub Andrzej, Uchman Danuta.
7. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii ołtarza wpłynęła ofiary: Agnieszka Bemben–Panek Gać Nr 239 = 500,00zł (w tym całoroczna 120,00 + 10 śmieciowe); Bezimienna = 150,00 zł.; bezimienna na „śmieci” – 120,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Bartman Łukasz s. Krzysztofa i Małgorzaty z d. Szczepanik, stanu wolnego, zamieszkały Łańcut i Bartman Karolina Joanna c. Bronisława i Krystyny z d. Pacuła stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 1.
Bytnar Rafał Michał, s. Tadeusza i Mari z d. Kud, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i Szpytma Katarzyna Weronika, c. Kazimierza i Anny Ryznar, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 1.