4 Nd Wielkanocna C / 2019

12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. W Chmielniku, obok Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, działa Centrum Edukacji Ekologicznej, które serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjów na dni otwarte Branżowej Szkoły I Stopnia o specjalizacji rolnictwo ekologiczne w terminach 18 maja oraz środa 22 maja – godzina 1100. Szczegóły dotyczące szkoły i zawodu dostępne na ulotkach oraz stronie internetowej.

4. Za tydzień, w niedzielę 19 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 1030 zapraszam dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych – codziennie przed Mszą Świętą.

5. Na sprzątanie i porządki generalne na zewnątrz i w środku kościoła zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych w piątek i w sobotę. W piątek koszenie trawy, grabienie wokół kościoła i na cmentarzu przykościelnym – według własnych możliwości czasowych ale po wcześniejszym uzgodnieniu z panem kościelnym. W sobotę sprzątanie w kościele od godz.: 800. Do zaplanowanych prac porządkowych prosimy o zabranie z sobą: kosiarkę, grabki, miotły oraz worki na wywiezienie śmieci.