Wniebowstąpienie Pańskie C / 2019

2 czerwca 2019

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Świętej wieczornej.

3. Panu Bogu i ludziom niech będą dzięki za to, że ogłoszona inicjatywa o powołaniu Róży Różańcowej dzieci i młodzieży im. św. Jana Pawła została podjęta i utworzona. Dziękuję siostrze zakonnej za podjęcie wyzwania oraz dzieciom i młodzieży nowej Róży za odwagę włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca w naszej Parafii.
Zachęcamy jeszcze Rodziców do zapisania się do Róży im. bł. Edmunda Bojanowskiego, która byłaby wotum wdzięczności w 20-ą rocznicę beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego Założyciela Sióstr Służebniczek, oraz za 80-cio letnią posługę Sióstr Służebniczek w naszej Parafii. Do pełnej Róży potrzeba kilka osób.

4. Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku, zaprasza na spektakl teatralny pt. "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów", który odbędzie się w dniu 15. czerwca 2019 r. o godz. 1800.

Ulmowie, zwykli ludzie w czasie pokoju, w czasie wojny zdobyli się na czyny, które historycy określają mianem heroicznych. Nie o sprawiedliwości, patosie i bohaterstwie jest to jednak opowieść, a w każdym razie nie tylko. O takich sąsiadach jak Ulmowie mawiało się: ludzki, prawdziwy człowiek.

Spektakl stanowi przypomnienie wagi, jaką mają pojęcia: człowieczeństwo, życzliwość, przyjaźń, współczucie i odwaga.

Przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa trwa około 70 min., wstęp jest bezpłatny. Chętni na wyjazd proszeni są o kontakt z siostrą Małgorzatą.

5. Ksiądz bp Stanisław Jamrozek wraz z Kustoszem Sanktuarium w Jodłówce zapraszają na Spotkanie Rodzin Wielodzietnych, które odbędzie się 16 czerwca 2019 r. o godz. 1100. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.

6. Zachęcam Panie, aby 4 – VI – 2019 r. skorzystały z zaproszenia na bezpłatne i profilaktyczne badanie cytologiczne do mammobusu ustawionego obok Urzędu Gminy Gać.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania od godz. 1700, oraz w piątek o godz.: Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza wynagradzającej Bożemu Sercu o godz. 1800. Spowiedź piątkowa w godz. 1500 – 1800.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę: Stanisław Babiarz, Grzegorz Miara, Janina Szlęk, Ryszarda Miara, Sławomir Wikiera.

9. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii ołtarza wpłynęła ofiary: Gać Nr 519 = 120 zł (całoroczna) + 10zł (śmieciowe); Gać Nr 601 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 10zł (śmieciowe); Gać Nr 313 = 200 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

10. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Tandyrak Piotr Tomasz s. Marka i Barbary z d. Niemiec, stanu wolnego, zamieszkały w Przemyślu i Wajhajmer Jolanta c. Pawła i Ewy z d. Kielar stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 2.

Michał Marian Cwynar s. Piotra i Cecyli z d. Szylar, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i Maria Magdalena Nikodem c. Marka i Danuty z d. Baran, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 1.