Zesłanie Ducha Świętego C / 2019

9 czerwca 2019

1. W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich tygodniach oraz podniesieniem stanu wód, w wielu miejscach na Podkarpaciu i w kraju doszło do podtopień.
Caritas Archidiecezji Przemyskiej zachęca do solidarności z poszkodowanymi i udzielenia im niezbędnego wsparcia. Można to uczynić:

• Dołączając się do zbiórki do puszek, która będzie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 9-VI-2019 r. (zebrane ofiary należy przekazać Caritas Archidiecezji Przemyskiej).
  • Wpłacając na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej z dopiskiem „ULEWY” PEKAO S. A. I O. Przemyśl 33 1240 2568 1111 0000 3629 7045

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam, że okres Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Św.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte o godz.: 730 i 1800 z nabożeństwem.

5. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

6. Są jeszcze wolne miejsca na spektakl teatralny pt. "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów", który odbędzie się w dniu 15 czerwca 2019 r. o godz. 1800.

Chętni na wyjazd proszeni są o kontakt z siostrą Małgorzatą.
Ponieważ w sobotę zaplanowana jest Msza rano na 730 proszę, aby rodzina która prosiła o chrzest Kacpra – zgłosiła się w celu uzgodnienia godziny chrztu.

7. Ksiądz bp Stanisław Jamrozek wraz z Kustoszem Sanktuarium w Jodłówce zapraszają na Spotkanie Rodzin Wielodzietnych, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 16–VI–2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.

• 10.30 – Zawiązanie wspólnoty
  • 11.00MSZA ŚWIĘTA – przewodniczy bp Stanisław Jamrozek
  • 12.20 – Posiłek i atrakcje w Parku Pielgrzyma
  • 13.45 – Koncert ze świadectwami
  • 15.00 – Zakończenie;

8. Bóg zapłać za sprzątanie i porządki generalne na zewnątrz i w środku kościoła, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Zofia Kremer, Maria Kremer, Zofia Wąsacz, Halina Balawejder, Janina Fołta.

9. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii ołtarza wpłynęła ofiary: Miara Janina Gać Nr 250 = 200 zł; Dzieniowie Gać Nr 579 = 200 zł + 120 zł (całoroczna)+ 10zł (śmieciowe); „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

10. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Tandyrak Piotr Tomasz s. Marka i Barbary z d. Niemiec, stanu wolnego, zamieszkały w Przemyślu i Wajhajmer Jolanta c. Pawła i Ewy z d. Kielar stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 3.

Michał Marian Cwynar s. Piotra i Cecyli z d. Szylar, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i Maria Magdalena Nikodem c. Marka i Danuty z d. Baran, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 2.